Wydział Nawigacyjny

Wydział Nawigacyjny w ramach współpracy z Zachodniopomorskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim i Morskim Centrum Nauki im. Prof. Jerzego Stelmacha włącza się w działalność Dziecięcego Uniwersytetu – Szczecińskiej Szkoły Jungów

Działalność Uniwersytetu skupiać się będzie na rozwijaniu i poszerzaniu wiedzy oraz zainteresowań młodych studentów (9-12 lat) w obszarze wielu dziedzin nauki, a w szczególności w obszarze nauk o morzu i żeglarstwie. Uroczyste podpisanie porozumienia odbyło się 08.06.2018 r w żeglarskiej scenerii Centrum Żeglarskiego, z udziałem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza i wiceprezydenta miasta Szczecina Krzysztofa Soski oraz gości AM, ZUT i Centrum Żeglarskiego. Ze strony MCN pokieruje projektem Patrycja Skrobacka - Specjalista ds. edukacji MCN, a Koordynatorem Szkoły Jungów – ze strony ZOZŻ – będzie Wiesław Seidler, od lat mocno zaangażowany w szczecińską morską edukację dzieci i młodzieży. Na początek zajęcia i warsztaty praktyczne Szkoły Jungów będą odbywały się m.in. w Starej Rzeźni, a w listopadzie w symulatorach Akademii Morskiej. Ze strony AM w podpisaniu porozumienia wziął udział Dziekan Wydziału Nawigacyjnego, dr hab. inż. Paweł Zalewski, prof. AM.

Dziekan Wydziału Nawigacyjnego oraz mgr inż. Marta Barańska z WIET byli też gośćmi „Welcome Meeting” na pokładzie STS „Fryderyk Chopin”. 04.09.2018 r. „Fryderyk Chopin" od jesieni do wiosny pozostaje poza krajem, odbywając transatlantyckie rejsy na Karaiby i z powrotem, ze słuchaczami Niebieskiej Szkoły Pod Żaglami, natomiast latem pływa po wodach europejskich, w rejsach z tzw. wolnego naboru, w tym z corocznym udziałem w regatach The Tall Ships Races. W bieżącym roku podczas finału TTSR'2018 w holenderskim Harlingen oficjalna młodzieżowa reprezentacja Szczecina zdobyła tytuł „The best crew in the parade", a „Fryderyk Chopin" zakończył regaty na 2. miejscu w klasie A. Do Szczecina „Fryderyk Chopin” przypłynął z praktykantami z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Uczniowie w dniu 03.09 wizytowali AM w Szczecinie. Więcej na:

http://www.zozz.com.pl/aktualnoci/3636-„fryderyk-chopin-był-w-szczecinie-rusza-na-rok-na-atlanty

 

Fotografie: W. Seidler