Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo
Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo
Akademia Morska w Szczecinie

Klub AZS Sekcje AZS

Zajęcia w sekcji aerobiku

Zajęcia AEROBIKU odwołane na czas nieokreślony !

Zajęcia tenisa stołowego

ZAJĘCIA TENISA STOŁOWEGO ODWOŁANE NA CZAS NIEOKREŚLONY !

Prowadzący: mgr Norbert Marchewka

Zajęcia odbywają sią 1 raz w tygodniu w czwartki o godz. 20.00 w sali sportowej AM ul. Wały Chrobrego 1-2. Studenci podczas treningów kształtują swoje umiejętności techniczne przygotowując się do rozgrywek o mistrzostwo Akademii Morskiej, Akademickie Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego, Akademickie Mistrzostwa Polski.
W latach akademickich 2012 - 2015 Klub Uczelniany AM organizował AMWZ, a reprezentanci AM zajmowali III miejsce w kategorii kobiet i mężczyzn.

Zajęcia w sekcji 3-boju siłowego

Prowadzący: mgr Wojciech Jaśkiewicz

Zajęcia odbywają się w ramach sekcji sportów siłowych dwa razy w tygodniu wt. i czw. 19.00-21.15 w siłowni AM, ul. H. Pobożnego, bud. WI-ET. Studenci przygotowują się do startów w Akademickich Mistrzostwach Polski w trzech bojach: wyciskanie na ławce poziomej, przysiad, martwy ciąg. Ostatnie sukcesy naszych reprezentantów to medale AMP w 2013 roku.

Zajęcia w sekcji ergometru wioślarskiego

Prowadzący: mgr Wojciech Jaśkiewicz

Sekcja działa w ramach sekcji sportów siłowych, zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki 19.00-21.15 w siłowni kulturystycznej AM w budynku WI-ET. Zajęcia m.in. dla wioślarzy, którzy przygotowują się do zejścia na wodę, a także studentki i studenci przygotowują się do Akademickich Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego i do Akademickich Mistrzostw Polski. Reprezentanci naszej uczelni odnoszą ogromne sukcesy przywożąc co roku medale z mistrzostw Polski i zajmując I miejsce w naszym województwie. W listopadzie każdego roku Klub AZS AM organizuje zawody o mistrzostwo AM w ergometrze wioślarskim.
Rekord AM na 1000 m należy do Michała Klukowskiego 2:50,5.

Zajęcia w sekcji karate

Prowadzący: mgr inż. Ireneusz Nowak. Poniedziałek 17.00-18.30 sala gier, czwartek 19.15-20.30 sala fitness, sobota 9.00-10.30 sala gier.
Studenci biorąc udział w zajęciach karate shotokan przygotowują się do udziału w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Zajęcia w sekcji narciarskiej

Prowadzący: mgr Tadeusz Skrzypkowski.

Studenci posiadający wysokie umiejętności w tej dyscyplinie biorą udział w Akademickich Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Narciarstwie i Snowboardzie, które odbywają się corocznie w Czechach ( Szpindlerowy Młyn).

Zajęcia w sekcji koszykówki

Prowadzący: mgr Artur Lipecki. Treningi dla panów pon. 20.00-21.30, środa 18.30-20.00 - sala gier na Wałach Chrobrego.

Studenci uczestniczą w treningach przygotowując się do rywalizacji w Akademickich Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego i Akademickich Mistrzostwach Polski. W roku akademickim 2013/14 reprezentanci naszej uczelni wywalczyli mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego i zdobyli złoty medal na mistrzostwach Polski w typach uczelni.

Zajęcia w sekcji piłki nożnej

Prowadzący: mgr Artur Jankowiak. Zajęcia odbywają się w sali Zespołu Szkół Budowlanych na ul. Unisławy w czwartki 19.00-20.30.

Sekcja specjalizuje się w grze w halową piłkę nożną (futsal), studenci podczas treningów przygotowują się do rywalizacji w Akademickich Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Futsalu.

Zajęcia sekcji siatkówki

Prowadzący mgr Norbert Marchewka

Zajęcia odbywają się w sali gier AM na Wałach Chrobrego - Panie ( wtorek 17.30-19.00, czw. 18.30-20.00).
Panowie (pon. 18.30-20.00, śr. 20.00-21.30). Zespół żeński i męski biorą udział w rywalizacji międzyuczelnianej ,
a także w rozgrywkach Szczecińskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Obecnie zespoły graja w II ligach.
Terminarz spotkań i aktualna tabela na stronie:http://espolsalps.pl/. Największe sukcesy to III miejsce w lidze międzyuczelnianej i awans do I SALPS.

Zajęcia sekcji pływania i płetwonurkowania

Prowadzący: mgr Jakub Chuta, pływalnia Akademii Morskiej, ul. Starzyńskiego 9a

Pływanie

  1. Grupa sportowa: zajęcia na basenie we wtorek i czwartek w godz. 18.55 - 20.20. Trening pływacki ukierunkowany na przygotowanie do zawodów pływackich ( Akademickie Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego, Akademickie Mistrzostwa Polski). Zapraszamy studentki i studentów - byłych zawodników lub dobrze pływających.
  2. Grupa doskonalenia techniki: zajęcia na basenie we wtorki i czwartki o godz. 20.20 - 21.10. Nauka i doskonalenie w zakresie sportowej techniki pływania. Skoki startowe, nawroty, sportowa technika pływania kraulem, klasycznym, grzbietowym i motylkowym.

Płetwonurkowanie

Pływanie na basenie w sprzęcie ABC ( maska, fajka , płetwy), pływanie pod wodą z zatrzymanym oddechem, zajęcia w sprzęcie ( jacket, butla, automat), nurkowanie weekendowe. Obóz nurkowy organizowany przez sekcję w lipcu nad jeziorem Ińsko. Możliwość odbycia kursu płetwonurkowego od stopnia podstawowego po najwyższy ( P1, P2, P3 CMAS ), kursów specjalistycznych ( suche skafandry, nawigacja podwodna, poszukiwanie i wydobycia, nurkowanie nocne, nitrox).

Kadra: Jakub Chuta - instruktor płetwonurkowania LOK, LOK/CMAS**, PTTK/CMAS**, nurek III klasy, trener pływania II klasy.

Zajęcia w sekcji szalupingu

Prowadzący: mgr Artur Lipecki.

W semestrze zimowym reprezentanci sekcji trenują na siłowni, a w sem. letnim po zwodowaniu łódek typu DZ treningi odbywają się na Odrze z OSRM przy ul. Ludowej.
Studenci przygotowują się do organizowanej przez Klub i SWFiS sztandarowej imprezy pod nazwa Szalupida. Podczas tej imprezy na OSRM osady składające się z 10 wioślarzy i sternika biorą udział w regatach na dystansie 500 m. Sekcja posiada znaczące sukcesy na arenie międzynarodowej biorąc udział w międzynarodowych regatach w krajach Morza Bałtyckiego.

Zajęcia w sekcji wioślarskiej

Prowadzący: mgr Wojciech Jaśkiewicz. Siłownia AM ul. H. Pobożnego wtorek 17.30-19.00, czwartek 17.30-19.00.

Sekcja wioślarska rozpoczęła swoją działalność w 1971 roku wraz z powstaniem Wyższej Szkoły Morskiej. Od początku wioślarze włączyli się w cykl regat o akademickie mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego. Przez pierwsze lata startów sekcja odnosiła sporadyczne sukcesy z innymi osadami. Przełom nastąpił w 1995 roku kiedy trenerem został mgr Wojciech Jaśkiewicz. Wtedy to po raz pierwszy suma punktów ze wszystkich wyścigów dała naszej uczelni I miejsce. Od 1998 roku po dziś reprezentanci Akademii Morskiej zwyciężają ligę wioślarską, ustanawiając niejednokrotnie rekord toru. Duże sukcesy sekcja odnosi także uczestnicząc w Akademickich Mistrzostwach Polski przywożąc medale.
Sekcja dzierżawi przystań, posiada dwie ósemki, czwórkę i szóstkę. W zimie zajęcia odbywają się na siłowni AM, a jesień, wiosna i lato na wodzie.

Zajęcia sekcji żeglarskiej

Prowadzący: Filip Woźniak, Krystian Doch

Zajęcia odbywają się przede wszystkim w semestrze letnim. Studenci doskonalą swoje umiejętności na Jez. Dąbskim na łodziach typu omega przygotowując się do udziału w Akademickich Mistrzostwach Polski. W 2014 roku dla studentów naszej uczelni przeprowadzono kurs szkoleniowy na patent żeglarza.

Autor: Administrator Stron Internetowych