Ustawienia dostępności

Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo
Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo
Akademia Morska w Szczecinie

W dniach od 29 października do 2 listopada w Tokio miało miejsce 20. Coroczne Zgromadzenie Ogólne członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Uniwersytetów Morskich IAMU. Celem spotkania było omówienie najnowszych postępów i przyszłych trendów w edukacji morskiej, szkoleniach, badaniach. W spotkaniu wziął udział Pan Arkadiusz Tomczak, Prorektor ds. Morskich AMS.

Na konferencji szeroko omawiano wkład w obsługę statków autonomicznych z morza oraz z lądu, szkolenia przyszłej kadry morskiej przygotowujące do wkroczenia na rynek morski statków autonomicznych czy cyber bezpieczeństwo systemów nawigacyjnych. Tematami paneli było również nowe podejście do zrównoważonej i bezpiecznej eksploatacji statków na obszarach portowych oraz wyzwania i szanse nowych technologii w transporcie morskim.