„Dom dla studenta” to wspólny program Miasta Szczecin oraz Szczecińskiego TBS skierowany do studentów szczecińskich uczelni wyższych na stałe mieszkających poza Szczecinem, którego celem jest stworzenie przyjaznego systemu zaspokajania potrzeb mieszkaniowych w czasie nauki.

Zalety programu
Mieszkania wytypowane do programu położone są w bezpośrednim sąsiedztwie szczecińskich uczelni.
Mieszkania są w pełni przystosowane do potrzeb studentów: w pokojach znajdują się biurka, łóżka, szafy i komody. Kuchnia i łazienka są w pełni wyposażone. Wysokość czynszu w studenckim „M” to ok. 350 złotych na osobę (bez mediów), czyli blisko dwukrotnie taniej niż na rynku prywatnym. Gwarantowana stabilność czynszu i pewność najmu.
Umowy najmu zawierane na jeden rok akademicki z możliwością przedłużenia na następny okres.
Program „Dom dla studenta” realizowany jest od 4 lat przez profesjonalnego i wiarygodnego partnera – spółkę Szczecińskie TBS mającą ponad 20 lat doświadczenia na rynku nieruchomości.

W tegorocznej odsłonie programu „Dom dla Studenta” Szczecińskie TBS ma do zaproponowania miejsca w pokojach jedno- lub dwuosobowych w 18 mieszkaniach położonych w lokalizacjach w ścisłym śródmieściu, w rejonie ulic: Bohaterów Getta Warszawskiego, Bolesława Śmiałego, Jana Karola Chodkiewicza, Wojska Polskiego, ks. Piotra Ściegiennego, Piastów i Jagiellońskiej.

W ramach tegorocznej edycji zawarte zostaną umowy ze studentami wyłonionymi w przeprowadzonym otwartym naborze, część jednka miejsc będzie rozdysponowanych na podstawie odrębnych porozumień zawartych z wybranymi szczecińskimi uczelniami. Rozpoczęcie naboru planujemy na drugą połowę sierpnia. O dokładnym terminie naboru poinformujemy w osobnym komunikacie.

„Dom dla Studenta” jest realizacją zamierzeń Gminy Miasto Szczecin opisanych w Strategii Rozwoju Szczecina 2025 wynikających z analizy sytuacji demograficznej i aktywności mieszkańców. Złagodzi występującą w ostatnich latach tendencję odpływu ludności z centrum miasta oraz pozwoli na racjonalne wykorzystanie istniejącego potencjału lokali o dużych powierzchniach.