II Edycja Konkursu o Nagrodę PZZS dla Najlepszego Absolwenta Akademii Morskiej odbyła się 10 września 2018 r. w Sali Senatu Akademii Morskiej w Szczecinie.

Komitet obradował w składzie:
Ireneusz Kuligowski, Piotr Masny, Dariusz Jellonnek , Paweł Kmieciak

I w obecności Obserwatorów:
dr inż. Agnieszka Deja - Prorektor ds. kształcenia AM w Szczecinie, kmdr Jerzy Janik (działający z upoważnienia kmdra dr. hab Dariusza Bugajskiego - Prorektora ds. kształcenia AMW w Gdyni).

Zwycięzcą został Eric Kulbiej (Absolwent Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Szczecinie), miejsce drugie zajął Maciej Weber (Absolwent Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Szczecinie), a trzecie miejsce – Jamal Hamoud (Absolwent Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni).

Wyróżnienie Specjalne przyznane zostało Markowi Sojce (Absolwentowi Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Szczecinie) za wykazaną wiedzę, podejście do problemów praktycznych i lata doświadczeń w działalności zawodowej i społecznej.

Jak zaznaczyli członkowie Komitetu konkursowego, uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy praktycznej i teoretycznej.

Ceremonia rozdania Nagród odbędzie się w trakcie Forum Gospodarki Morskiej w Gdyni 12 października 2018.Fot. Tomasz Kwiatkowski