RCIiTT ZUT w Szczecinie serdecznie zaprasza wszystkich doktorantów oraz pracowników naukowych na dyżur ekspercki poświęcony dostępnym możliwościom finansowania pomysłów projektowych w ramach Akcji Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) programu Horyzont 2020.

Wydarzenie będzie doskonałą okazją do uzyskania informacji m. in. na temat:

  • możliwości pozyskiwania grantów badawczych przez indywidualnych naukowców, jednostki naukowe lub międzynarodowe konsorcja,
  • praktycznych aspektów aplikowania o grant Individual Fellowships (IF) oraz Research and Innovation Staff Exchange (RISE),
  • zasad uczestnictwa, finansowania i rozliczania projektów MSCA w programie Horyzont 2020,
  • aktualnych i nadchodzących naborach wniosków. 

Granty IF stwarzają badaczom możliwość rozwijania kariery naukowej poprzez realizację badań w Europie (European Fellowships) oraz poza nią (Global Fellowships). Przeznaczone są dla osób ze stopniem naukowym doktora lub z co najmniej 4 letnim doświadczeniem w pracy badawczo-naukowej, licząc od momentu uzyskania tytułu magistra. Z grantu IF mogą skorzystać również polskie instytucje, zapraszając naukowców z zagranicy do przygotowania wspólnego wniosku realizowanego w polskiej instytucji.

Projekty RISE otwierają perspektywę połączenia świata nauki z biznesem poprzez międzynarodową wymianę pracowników zajmujących się badaniami i innowacjami (naukowcy, w tym doktoranci oraz kadra zarządzająca, administracyjna i techniczna), pracujących w różnych krajach i sektorach. Działania mają na celu wymianę wiedzy i pomysłów przynoszących nowe rozwiązania, produkty i usługi przyczyniające się do rozwoju innowacji i kariery pracowników.
Przede wszystkim będzie to szansa na omówienie własnych propozycji współpracy oraz zadanie ekspertom dodatkowych pytań.

Dyżur odbędzie się w środę, 29 sierpnia 2019, w godz. 08:00-15:00, w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie przy ulicy Jagiellońskiej 20-21, w sali Fastryga (025, parter).

Wydarzenie ma formę indywidualnych60-cio minutowych konsultacji. Na dyżur obowiązuje wcześniejsza rejestracja. O przyjęciu uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.

Spotkanie poprowadzi konsultant Regionalnego Punktu Kontaktowego PR UE, p. Agnieszka Aloksa, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 91 449 41-53.