W Bangkoku z okazji Tajlandzkiego Dnia Wynalazców odbyła się Międzynarodowa Wystawa Własności Intelektualnej, Wynalazków i Innowacji IPITEX 2019 (International Intellectual Property, Invention, Innovation and Technology Exposition - IPITEx). 

Po raz pierwszy w wystawie uczestniczyło Centrum Transferu Technologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, które otrzymało złote medale za prezentację pięciu wynalazków:

  • Metoda wykrywania pierwszego epizodu psychozy
  • Zestaw do pobierania krwi pępowinowej
  • Zestaw do leczenia HIV i HCV poprzez zastosowanie wirtualnych algorytmów i kodów QR
  • Prototyp łyżki wyciskowej do jednostronnych braków uzębienia w szczęce
  • Aplikacja mobilna dotycząca zdrowia seksualnego

Na wystawie przedstawiono 434 rozwiązania z 25 krajów - najciekawsze wynalazki i innowacyjności międzynarodowych twórców. Udział w niej biorą wynalazcy, przedstawiciele biznesu oraz naukowcy reprezentujący uczelnie i instytuty, a także zagraniczne stowarzyszenia, fundacje oraz instytucje wyspecjalizowane w zakresie promocji rozwoju i kreatywności. 
Polskie stoisko zorganizowało Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Pokazano na nim 24 rozwiązania ze sfery nauki i przemysłu, w tym 5 ze Szczecina. Szczecińskie projekty powstały w ramach programu “Inkubator Innowacyjności+”, realizowanego przez medyczno-morskie konsorcjum MareMed, w którego skład wchodzą CTT PUM oraz Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie.