Podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Australii, Polskie LNG podpisało porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Australii Zachodniej, który jest jednym z najważniejszych ośrodków rozwoju technologii LNG na świecie.
W imieniu Uniwersytetu umowę podpisał prof. Eric May, który w ostatnim tygodniu był gościem Polskiego LNG. Z inicjatywy Polskiego LNG prof. Eric May 19 września 2018 r. odwiedził również naszą uczelnię. Spotkanie było okazją do zaprezentowania współpracy między naszymi instytucjami w ramach prac nad samym terminalem LNG w Świnoujściu, a także nad projektami unijnymi, jak Go LNG.

Polskie LNG było reprezentowane przez Dariusza Kryczkę oraz Pawła Gromka a nasza uczelnia przez dziekana Wydziału Nawigacyjnego dr. hab. inż. Pawła Zalewskiego oraz kierownika projektu Go LNG dr. inż. Stefana Jankowskiego. Gość z Australii zapoznał się z profilem naszej uczelni i zwiedził symulatory nawigacyjno-manewrowy i systemów VR w Centrum Inżynierii Ruchu Morskiego oraz symulator technologii przewozu LNG w Instytucie Nawigacji Morskiej.