Chór Akademii Morskiej w Szczecinie zaprosił szczecinian na piątą już edycję autorskiego projektu Wspólne Brzmienia. Tym razem wyjątkowymi muzycznymi gośćmi projektu byli: zespół Mikromusic, Skubas oraz Smolik. 

Tegoroczny koncert odbył się pod hasłem Makrobrzmienia". Kilkadziesiąt osób i instrumentów, moc energii i fantastyczny muzyczny dialog, który na scenie wyczarowali wspólnie - muzycy, goście oraz Chór pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch. Koncert rozpoczął się "solowym" występem Chóru Akademii Morskiej: zespół wykonał utwór "Watersong", skomponowany specjalnie dla niego przez Bartosza Kowalskiego. 

Chór liczący blisko 80 osób jest zawsze otwarty na współpracę z przedstawicielami innych, niż chóralny, gatunków muzyki. Po przygodach z jazzem, muzyką latynoamerykańską, kabaretowymi gagami oraz brzmieniami etnicznymi, teraz przyszła pora na współpracę z przedstawicielami nieszablonowej muzyki z pogranicza alternatywy i popu, ale też jazzu, folku, rocka. Razem z gośćmi: wokalistą Skubasem oraz producentem i muzykiem Andrzejem Smolikiem stworzyli na scenie istny muzyczny tygiel. 
- Ciężko pracowaliśmy, by przygotować się do dzisiejszego koncertu, mam nadzieję, że będą się państwo dobrze bawić - zapewniała na początku koncertu Natalia Grosiak, wokalistka Mikromusic. Nie myliła się - koncert okazał się być niesamowitym muzycznym przeżyciem dla publiczności, muzyków oraz Chóru. 

Kolejny raz nasz zespół udowodnił, że w muzyce nie ma granic. Dziękujemy!