Program „Dom dla studenta” realizowany jest od 4 lat przez profesjonalnego i wiarygodnego partnera – spółkę Szczecińskie TBS mającą ponad 20 lat doświadczenia na rynku nieruchomości. Program realizowany jest w porozumieniu z Miastem Szczecin, które jest 100% udziałowcem w Spółce.

 

Mieszkania wytypowane do programu położone są w ścisłym centrum w bezpośrednim sąsiedztwie szczecińskich uczelni lub z bardzo dogodnym dostępem komunikacją miejską.

Mieszkania są w pełni przystosowane do potrzeb studentów: w pokojach znajdują się biurka, łóżka, szafy i komody. Kuchnia i łazienka są wyposażone w meble i podstawowy sprzęt AGD (lodówki, pochłaniacze, kuchenki oraz pralki).

Wysokość czynszu w studenckim „M” to ok. 350 złotych na osobę (bez mediów), łącznie z kosztami za media – wysokość opłat kształtuje się na poziomie około 550 zł za miesiąc.

Gwarantowana jest stabilność czynszu (maksymalna wysokość gwarantowana jest przez przepisy prawa) i pewność najmu (umowa może być rozwiązana wyłącznie w przypadku gdy student nie płaci albo korzysta z mieszkania w sposób uciążliwy dla innych najemców).

Umowy najmu zawierane są na jeden rok akademicki z możliwością przedłużenia na następny okres – to student decyduje czy chce dalej mieszkać.

Całość procesu zarządzania lokalem (zawarcie umów, rozliczenia ze studentami, rozwiązywanie bieżących problemów i potrzeb najemców) realizowana jest przez Szczecińskie TBS bez zaangażowania Uczelni.

Warunki mieszkaniowe oraz wysokość czynszu lokują mieszkania w Spółce jako segment alternatywny do wynajmu na wolnym rynku. Koszt wynajmu jest wyższy niż w akademiku, ale wyraźnie niższy niż czynsz oferowany przez prywatnych najemców o około . Oferta jest skierowana do studentów, którzy nie są zainteresowani mieszkaniem w akademikach i dlatego też nie jest działaniem konkurencyjnym dla tej formy zamieszkania

W tegorocznej odsłonie programu „Dom dla Studenta” Szczecińskie TBS ma do zaproponowania miejsca w pokojach jedno- lub dwuosobowych w 18 mieszkaniach położonych w lokalizacjach w ścisłym śródmieściu, w rejonie ulic: Bohaterów Getta Warszawskiego, Bolesława Śmiałego, Jana Karola Chodkiewicza, Wojska Polskiego, ks. Piotra Ściegiennego, Piastów i Jagiellońskiej.