Poprzez eksperymenty i naukowe doświadczenia wkroczą w świat oceanografii, nawigacji, fizyki i żeglarstwa. W roku szkolnym 2018/19 zachodniopomorskie dzieci czeka nie lada atrakcja.

20 dzieci od października będzie uczestniczyło w zajęciach Dziecięcego Uniwersytetu Morskiego Centrum Nauki. Rusza pierwszy nabór do szczecińskiej Szkoły Jungów. Porozumienie o utworzeniu Uniwersytetu podpisali Olgierd Geblewicz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Zbigniew Zalewski Prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz Witold Jabłoński Dyrektor Morskiego Centrum Nauki.

Szkoła Jungów na pewno stworzy możliwość zdobywania wiedzy, poszerzania horyzontów intelektualnych i rozwijania naukowych pasji. Interaktywne wykłady, ciekawe eksperymenty oraz praktyczne warsztaty będą rozbudzać w dzieciach prawdziwą pasję poznawczą i zamiłowanie do nauki. Jestem głęboko przekonany, że budujemy wspaniałą wartość jaką jest poznawanie nauki przez zabawę. Mam nadzieję, że wielu uczestników naszej Szkoły Jungów w przyszłości będą studentami właśnie Akademii Morskiej – powiedział marszałek Olgierd Geblewicz.

To będzie wstęp do świata pasji, umiejętności i nauki, świata morza i żeglarstwa. Dziecięcy Uniwersytet im prof. Jerzego Stelmacha to dowód, że Morskie Centrum Nauki nie będzie kojarzone tylko z budynkiem. To będzie miejsce, którego pozytywna energia dotrze do różnych przestrzeni i środowisk - dodał Witold Jabłoński Dyrektor Morskiego Centrum Nauki.

Do współpracy zaproszeni zostali również przedstawiciele szczecińskich uczelni wyższych: prof. Mariusz Dąbrowski Prezes Fundacji Eureka, prof. Paweł Zalewski Akademia Morska, Dziekan Wydziału Nawigacji, prof. Piotr Masojć Katedra Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin ZUT.

Partnerem merytorycznym Uniwersytetu jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarstwa.

W roku szkolnym 2018/2019 zaplanowano 9 spotkań, które odbywać się będą w soboty. Przewiduje się udział dzieci w wieku szkolnym od 9 do 12 lat. Rekrutacja online odbywać się będzie poprzez stronę www.szkolajungow.pl Nabór trwa do 25 czerwca. Ogłoszenie listy uczestników nastąpi 28 czerwca 2018 r.