Szczecin, jak co roku świętować będzie w ten weekend Dni Morza - do miasta przypłyną żaglowce i statki z całego świata, a tereny nad Odrą staną się mekką dla turystów, żeglarzy i entuzjastów portowych miejskich atrakcji.

Akademia Morska w Szczecinie z tej okazji zaprasza wszystkich szczecinian oraz turystów na pokład statku badawczo-szkolnego Nawigator XXI - który zacumowany będzie przy nabrzeżu AM - przy Nabrzeżu Wieleckim (w miejscu, w którym cumuje zazwyczaj). Ten niezwykły statek, służący studentom oraz badaniom, obchodzi w tym roku 20. urodziny, to okazja dla wszystkich, którzy nie mieli jeszcze możliwości zajrzeć na jego pokład, by nadrobili ten punkt na wycieczkowej mapie miasta. Statek na co dzień jest wizytówką uczelni i Szczecina, podkreślając portowy charakter miasta.

STATEK UDOSTĘPNIMY DO ZWIEDZANIA W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ W GODZINACH 10:00-16:00.

Tych, którzy nie odwiedzą nas osobiście, zapraszamy w sobotni wieczór przed telewizory - od 19:00 będzie można oglądać Dni Morza z pokładu Nawigatora XXI na antenie TVP 3.

Morska impreza zakończy się w niedzielę o 22:00 pięknym koncertem - muzycy Opery Na Zamku wykonają "Requiem" Mozarta w hołdzie Tym, którzy nie powrócili z morza - na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Temu ważnemu i poruszającemu wydarzeniu towarzyszyć będzie asysta Kompanii Honorowej studentów Akademii Morskiej w Szczecinie.