Chcesz poznać szczecińską Akademię Morską - obejrzeć nowoczesne laboratoria, symulatory i pracownie? Przyjdź na "Drzwi Otwarte Akademii Morskiej w Szczecinie" - zapraszamy 9 czerwca 2012 (sobota).
Zwiedzanie odbywać się będzie w zorganizowanych grupach z przewodnikiem, co 30 minut.

9 czerwca (sobota) – godz. 14:00-17:30

Zapraszamy do budynku głównego Akademii Morskiej w Szczecinie przy Wałach Chrobrego 1-2.

Zobaczyć będzie można m.in.:

Symulator nawigacyjno-manewrowy Centrum Inżynierii Ruchu Morskiego - wirtualne porty, wirtualne statki, "bujający" mostek kapitański - wszystko w zasięgu Twojej ręki.

Europejskie Centrum Szkolenia LNG z symulatorem LNG (skroplonego gazu ziemnego) – miejsce szkoleń osób obsługujących terminale LNG; pierwsze w Polsce i jedyne w tej części Europy.

Planetarium

Tutaj zobaczysz jak wygląda niebo na przeciwnej półkuli wraz z Krzyżem Południa – odpowiednikiem naszej Gwiazdy Polarnej. Ponadto, atrakcją jest obserwacja ruchu ciał niebieskich na sferze w trybie przyspieszonym. Dowiesz się również, która z gwiazd jest najjaśniejsza, a która najbliższa.

Laboratorium Siłowni Okrętowych - prawdziwy silnik i urządzenia monitorujące jego pracę

Symulator Siłowni Okrętowej - pełnozadaniowy symulator w wersji sprzętowej - prezentacja trójwymiarowa pomieszczeń siłowni, umożliwia w sposób wirtualny czynności operacyjne w obsłudze siłowni okrętowej - takie jak otwieranie/zamykanie zaworów, zmianę nastaw zadajników, przełączników.; posiada nowoczesne urządzenia monitorujące