Dnia 27 marca 2012 r. na Wydziale Mechanicznym Akademii Morskiej w Szczecinie odbyło się uroczyste otwarcie pracowni komputerowego Symulatora Badania i Obsługi Układów Hydraulicznych. Niniejszą inaugurację swoją obecnością zaszczycili: JM Rektor, Kanclerz oraz Dziekan WM AM w Szczecinie. Nowo otwarta pracownia jest nowoczesnym laboratorium, w którym znajduje się 8 stanowisk komputerowych, wyposażonych w program Automation Studio kanadyjskiej firmy Famic.

Jest to unikalny pakiet oprogramowania przeznaczonym do projektowania, symulacji i animacji złożonych układów mechatronicznych mających zastosowanie w dziedzinie hydrauliki siłowej oraz automatyki. Dołączone do programu pakiety odzwierciedlają grupy elementów stosowanych w przemyśle takich jak: hydraulika, hydraulika proporcjonalna, pneumatyka elektrotechnika, technika cyfrowa.

Nowo powstałe laboratorium. umożliwi studentom Wydziału Mechanicznego poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie projektowania, a także pozwoli sprawdzić skuteczność i efektywność własnych, racjonalizatorskich pomysłów, dzięki możliwości symulacji pracy zaprojektowanych układów hydraulicznych. Będzie to skutkowało nabyciem przez osoby szkolone na symulatorze umiejętności obsługiwania urządzeń hydraulicznych takich jak: maszynki sterowe, systemy zdalnego sterowania zaworami czy pokładowych urządzeń hydraulicznych.

Akademia Morska, Akademia Morska w Szczecinie

Akademia Morska, Akademia Morska w Szczecinie

Akademia Morska, Akademia Morska w Szczecinie

Akademia Morska, Akademia Morska w Szczecinie