Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu

W dniu 06 czerwca 2018 roku studenci specjalności Eksploatacja Portów Jachtowych (III Transport, WI-ET) mieli okazję obejrzeć kolejne porty jachtowe w województwie zachodniopomorskim.

Tym razem wyjazd ukierunkowany był głównie na poznanie aspektów związanych z bezpieczeństwem funkcjonowania portów jachtowych.

Odwiedzone porty to Marina Solna w Kołobrzegu oraz port jachtowy i przystań sezonowa w Dziwnowie.

Zwiedzanie portów było tym ciekawsze, że odbywało się w towarzystwie Pana Zbigniewa Andruszkiewicza, który projektował wszystkie te obiekty. W Kołobrzegu o ciekawostkach związanych z funkcjonowaniem mariny opowiadał studentom również Pan Józef Macko -Inspektor ds. eksploatacji portu i serwisu portowego.

Piękne porty, piękna pogoda i wiedza sama wchodzi do głowy…

Fot 1. Przystań sezonowa w Dziwnowie

Fot 2. Marina Solna w Kołobrzeg

Specjalność Eksploatacja Portów Jachtowych objęta jest honorowym patronatem Związku Portów i Przystani Jachtowych - Lokalnej Organizacji Turystycznej Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Zarówno Zachodniopomorski Szlak Żeglarski jak i Akademia Morska w Szczecinie są partnerami międzynarodowego projektu South Coast Baltic – Establishing durable cross-border boating destination management on the basis of the

MARRIAGE cooperation network, finansowanego w ramach Interreg South Baltic Programme 2014-2020. Opiekunem specjalności jest dr inż. Aleksandra Łapko.