Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu

„Wariacje chemiczne” oraz „Wariacje towaroznawcze” – to tytuły zajęć, jakie zorganizowane zostały na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu specjalnie dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 61 w Szczecinie.

Zajęcia w laboratorium chemicznym poprowadził dr inż. Wojciech Konicki – młodzi odkrywcy zobaczyli, jak łącząc ze sobą substancje mogą otrzymywać różne barwy. W laboratorium towaroznawstwa dr inż. Anna Wolnowska odkryła przed najmłodszymi adeptami zjawiska dyfuzji, dzięki czemu odkryli, skąd się biorą plamy. Dzieci miały też okazję zmierzyć zawartość cukru w produktach spożywczych.

Zajęcia rozbudziły w dzieciach niekłamaną ciekawość, pozwoliły poznać Akademię Morską i Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny „od kuchni”. Uczniowie wrócili do szkoły bogatsi o doświadczenia, a być może również nowe naukowe hobby.