Wydział Nawigacyjny

Opiekun: dr inż. Paweł Banaś
Kontakt: Instytut Technologii Morskich, Zakład Informatycznych Technologii Morskich, p. 153, tel. 48-09-439

Opis działalności:
Koło Naukowe Informatyki działa przy Zakładzie Informatycznych Technologii Morskich Akademii Morskiej w Szczecinie zrzeszając studentów, pracowników oraz absolwentów Akademii i wszystkich pasjonatów szeroko pojętej dziedziny jaką jest informatyka.

W swej działalności członkowie Koła biorą sobie za cel poszerzanie wiedzy i umiejętności z zakresu technologii informatycznych, wdrażając ją praktycznie i podejmując próbę podjęcia własnej pracy badawczej. Celem dodatkowym członków Koła KNI jest promowanie kierunku Informatyka prowadzonego na uczelni oraz samej Akademii Morskiej w Szczecinie.

W ramach działalności Koła organizowane są spotkania naukowe i warsztaty praktyczne, a także wspólne wyjazdy na konferencje i seminaria naukowe. Koło stara się także nawiązywać współpracę z organizacjami i instytucjami edukacyjnymi kształcącymi kadry techniczne oraz współpracę z przedsiębiorstwami branży informatycznej.