Wydział Nawigacyjny

Opiekun: dr inż. Grzegorz Stępień
Kontakt: Instytut Geoinformatyki, Zakład Kartografii i Geoinformatyki, p. 123 (ul. Żołnierska 46), tel. 48-77-177

Opis działalności:
Koło Naukowe studentów geodezji i kartografii „METIRI” rozpoczęło działalność z końcem października 2012 r. Głównym celem działalności koła jest rozwój jego członków poprzez rozbudzanie ciekawości naukowej, podnoszenie kwalifikacji i umiejętności praktycznych z zakresu pomiarów i obliczeń geodezyjnych oraz wykonywanie eksperymentalnych i oryginalnych prac pomiarowych. Główne obszary działalności to:

• tworzenie trójwymiarowych modeli wysokościowych terenu oraz obiektów i ich wizualizacje;
  • analizy geoprzestrzenne w oparciu o zróżnicowane kryteria;
  • pomiary z wykorzystaniem najnowszych technik: skaning laserowy, Satelitarne Systemy Wyznaczania Pozycji (GNSS), bezzałogowe systemy latające;
  • modelowanie geodanych;
  • edukacja i poszerzanie horyzontów;
  • opracowywanie publikacji naukowych i ich prezentacja na konferencjach poświęconych tematyce geodezyjnej i kartograficznej.