Wydział Nawigacyjny

Nasz wydział zakupił ze środków pochodzących z nagrody w „Konkurs na milion” od firmy StatSoft Polska Sp. z o.o. oprogramowanie STATISTICA ver. 10.0 w ramach licencji Site Licence dla wszystkich studentów, pracowni studenckich i pracowników Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Szczecinie.
Oprogramowanie dostępne jest w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Równocześnie w roku akademickim 2013/2014 na Wydziale Nawigacyjnym Akademii Morskiej w Szczecinie rozpoczęto program zajęć z wykorzystaniem nowoczesnego programu STATISTICA, służącego do statystycznej analizy danych, tworzenia wykresów, operowania na bazach danych oraz wykonywania transformacji danych i tworzenia aplikacji. System umożliwia pełne dostosowanie do potrzeb użytkownika oraz daje możliwość pracy na dużych ilościach danych z jednoczesnym zachowaniem precyzyjności, pozwalającym na dokładną analizę wykorzystywanych informacji.

Studenci Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Szczecinie mają dzięki temu możliwość zapoznania się z jednym z największych i najbogatszych, dostępnych środowisk programistycznych, zapoznanie się z praktycznymi zastosowaniami statystyki, analizy danych, baz danych. Praca z programem STATISTICA umożliwia poszerzenie kwalifikacji studentów mających zastosowanie w różnych sektorach zatrudnienia m.in. w handlu morskim.

Program obejmuje zestawy procedur analitycznych możliwych do wykorzystania przez pracowników w pracy naukowej i dydaktycznej, praca z oprogramowaniem umożliwia zapoznanie się z bogactwem metod statystycznych, metod przetwarzania danych, setkami testów i analiz stanowiących potężne źródło wiedzy.

PROGRAM

Proces pozyskania oprogramowania należy rozpocząć od wypełnienia formularza rejestracyjnego, oraz zaakceptowania warunków LICENCJI AKADEMICKIEJ na stronie:
www.statsoft.pl/Site_License/szF9443amwn.php.

Uwaga:
Rejestracja i instalacja programu będzie możliwa tylko dla osób posiadających adres e-mail z domeną zakończoną dla studentów @s.am.szczecin.pl, oraz dla pracowników AM @am.szczecin.pl
Przy rejestracji należy podać akademicki adres e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Po zaakceptowaniu warunków licencji, wypełnieniu formularza rejestracyjnego i kliknięciu przycisku "Wysyłanie" po prawidłowej weryfikacji danych użytkownika uprawnionego do korzystania z programu na wskazany adres e-mail zostanie wysłana list instruktażowy z instrukcja dalszego postępowania.

Uwaga:
Instalację programu należy przeprowadzić zgodnie z załączonymi instrukcjami.
Podczas instalacji wymagana jest rejestracja.
Szczegóły w instrukcji instalacji:

Pliki pomocy ze strony WWW.statsoft.pl
Internetowy Podręcznik Statystyki www.statsoft.pl/textbook/stathome.html