Wydział Nawigacyjny

4 kwietnia br. Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła konkurs w programie im. Bekkera na wyjazdy do dowolnego ośrodka naukowego na świecie trwające od 3 miesięcy do 12.

Zakres tematyczny działań realizowanych w ramach Programu to:

• prowadzenie badań naukowych lub prac rozwojowych;
  • pozyskanie materiałów do pracy naukowej;
  • prowadzenie w ośrodku goszczącym zajęć dydaktycznych;
  • odbycie stażu naukowego;
  • inne formy aktywności naukowej lub akademickiej.

Wnioskodawcami w Programie są indywidualni naukowcy oraz nauczyciele akademiccy, posiadający co najmniej stopień naukowy doktora, zatrudnieni w polskich uczelniach lub jednostkach naukowych na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej.

Program zapewnia finansowanie stypendium obejmującego zarówno koszty utrzymania Beneficjenta związane z pobytem naukowca w zagranicznym ośrodku goszczącym, jak i dodatek mobilnościowy. Kwota stypendium może być podwyższona, jeśli w wyjeździe uczestniczy małżonek Beneficjenta oraz jego niepełnoletnie dzieci, a w przypadku Beneficjenta z orzeczoną niepełnosprawnością w stopniu znacznym lub umiarkowanym – opiekun.

Nabór za pośrednictwem systemu elektronicznego potrwa do 31 maja br.

Dalsze informacje: https://nawa.gov.pl/naukowcy/program-imienia-bekkera