Wydział Nawigacyjny

EMIS - Emerging Markets Information Service umożliwia analizę potrzeb rynkowych związanych z wynikami badań naukowych i prac rozwojowych będącą elementem np. planu komercjalizacji wynalazku.  EMIS zawiera publikacje pełnotekstowe dotyczące ekonomii, makroekonomii, finansów oraz polityki. Zapewnia dostęp do pełnych tekstów artykułów prasowych (Rzeczpospolitej, Gazety Prawnej, Wprost, Newsweeka i in.) i agencyjnych (PAP), sprawozdań finansowych spółek publicznych (Monitor Polski B), raportów branżowych, informacji o spółkach, notowań giełdowych, statystyk oraz danych makroekonomicznych. Serwis posiada również bazę przetargów.

Szkolenie z użytkowania bazy odbędzie się we wtorek, 23 maja w godzinach:
  1. od 11.00 do 12.00  lub
  2. od 12.15 do 13.15
w sali 501 w Bibliotece Głównej AM, ul. H. Pobożnego 11, V piętro. Szkolenie poprowadzi przedstawiciel firmy Euromoney, p. Krzysztof Malatyński.

Od 16 maja uruchomiony został bezpłatny 30-dniowy dostęp do serwisu EMIS, podczas którego będzie można przetestować bazę z dostępem do informacji ze świata. Korzystanie z bazy jest dostępne tylko na terenie AM.

Link dostępu do serwisu EMIS: https://www.emis.com/php/search/search

Zapisu na szkolenie można dokonać u p. Natalii Dominiak, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. (91) 48 09 696. Podczas zapisywania się na szkolenie należy wskazać wybraną godzinę. Liczba miejsc ograniczona.

EMIS Brochure Polish

EMIS Emerging Europe Polish