Wydział Mechaniczny

Do 30.04.2018 zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów do udziału w naborze  na wyjazdy na praktyki lądowe realizowane w ramach programu ERASMUS+ w roku akademickim 2018/2019 (czerwiec 2018-wrzesień 2019).

Zastanawiasz się jak wygląda praktyka ERASMUS+ i czy warto w niej uczestniczyć? Poznaj relacje studentów Akademii Morskiej w Szczecinie i przekonaj się jak opisują taki wyjazd.

Praktyka  będzie realizowana w firmie lub instytucji z Twojej branży w dowolnym kraju programu (lista krajów do których możesz wyjechać znajduje się na drugiej stronie ulotki).  Minimalna długość praktyki to 2 miesięcy a maksymalnie możesz wyjechać nawet na 12 miesięcy (choć dofinansowane otrzymasz maksymalnie na okres 6 miesięcy). Taki wyjazd to niepowtarzalna szansa na  naukę zawodu, języka obcego w praktyce oraz poznanie nowego, ciekawego kraju.

Praktyka  związana jest z dziedziną, którą studiujesz. Może ona być integralną część programu Twoich studiów (praktyka obowiązkowa), lub  umożliwić Ci zdobycie dodatkowych kompetencji i umiejętności (praktyka nieobowiązkowa). Możesz też wyjechać na praktykę jako absolwent (ale zgłosić musisz się jeszcze jako student).

WARTO WIEDZIEĆ

OGŁOSZENIE O NABORZE

INFORMACJE OGÓLNE O WYJAZDACH ERASMUS+
STAWKI STYPENDIÓW ERASMUS+  i POWER
JAK DŁUGO TRWA PRAKTYKA ERASMUS+
DOKĄD MOGĘ WYJECHAĆ NA PRAKTYKĘ? (zasięg geograficzny ERASMUS+)
GDZIE MOGĘ ODBYĆ PRAKTYKĘ (rodzaj instytucji przyjmującej)
JAK ZNALEŹĆ PRAKTYKĘ ERASMUS+
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Masz więcej pytań? Odwiedź stronę www.erasmusplus.am.szczecin.pl  lub biuro Koordynatora Uczelnianego ERASMUS+ (Dział ds. Obcokrajowców i Wymiany Międzynarodowej pok. 102, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 91 480 93 45).

Zapraszamy również na spotkania informacyjne dotyczące programu ERASMUS+