• Kategoria – ABSOLWENT

Jarosław Siergiej – prezes zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., dyrektor naczelny

Urodził się w 1964 roku w Szczecinie. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Szczecinie na Wydziale Nawigacyjnym – specjalność transport morski. Jest absolwent studiów podyplomowych: Marketing i Zarządzanie (Uniwersytet Warszawski),  Executive MBA (University of Illinois at Urbana Campaign / Uniwersytet Warszawski), Integracja Europejska (Papieska Akademia Teologiczna).
Przez cztery lata pracował w Polskiej Żegludze Bałtyckiej na stanowisku II oficera nawigacyjnego. Był członkiem zarządu, a następnie prezesem Zarządu Morskiego Portu Police sp. z o.o.
Jako absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie wie jak istotne dla młodego człowieka są praktyczne umiejętności zawodowe oraz doświadczenie,  dlatego studentom dzisiejszej Akademii Morskiej w Szczecinie umożliwia odbywanie praktyk i staży w porcie. Dba również o współpracę gospodarki i nauki poprzez stałą analizę bieżących potrzeb modernizacyjnych naszych portów realizowanych w oparciu o badania naukowe szczecińskich naukowców.