Rok założenia 2017
Opiekun koła: prof. dr hab. inż. Piotr Jan Bielawski

Studenckie Koło Naukowe „Asset Managers” jest międzywydziałowym kołem naukowym, otwartym dla studentów Akademii Morskiej w Szczecinie.
Celem działalności Koła Naukowego „Asset Managers” jest rozwój zainteresowań, pogłębianie i poszerzanie wiedzy i umiejętności członków Koła w zakresie metod i środków optymalizacji obiektów systemów technicznych podczas pełnego cyklu ich życia, tj. od chwili ich projektowania do chwili ich likwidacji. Punktami ciężkości są: diagnostyka techniczna, badania nieniszczące, montaż maszyn, naprawy elementów maszyn.

Statutowe cele Koła realizowane są poprzez:

• wykonywanie eksperymentalnych prac dyplomowych,
  •  prezentacje prac dyplomowych na zebraniach Koła,
  • wspólne z promotorem publikacje wyników prac dyplomowych,
  • uczestnictwo w szkoleniach, celem uzyskiwania certyfikatów wydawanych przez instytucje zewnętrzne, potwierdzających uzyskanie określonych szczegółowych umiejętności zawodowych,
  • uczestnictwo w imprezach naukowych organizowanych przez Uczelnię lub z udziałem Uczelni,
  • organizację i uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez Koło.

Ważną działalnością Koła są seminaria w przedsiębiorstwach produkcyjnych prowadzone przez pracowników działów obsługiwania tychże przedsiębiorstw.

Koło Naukowe „Asset Managers” współpracuje z Polskim Towarzystwem Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej SIMP.

Członkowie Koła mogą:

• uczestniczyć w obradach corocznej Krajowej Konferencji Badań Nieniszczących,
  • uczestniczyć w corocznej wystawie sprzętu wykorzystywanego w badaniach nieniszczących i diagnostyce,
  • publikować w kwartalniku „Badania nieniszczące i diagnostyka”.