Opiekun: dr hab. mgr inż. Janusz Grabian, prof. nadzw. Akademii Morskiej
Facebook: https://www.facebook.com/FlybyCrew

Opis działalności: Koło Naukowe Konstrukcyjno-Mechatroniczne powstało z inicjatywy czterech studentów Akademii Morskiej Wydziału Mechanicznego. Koło istnieje od 2012 roku. Jego celem jest rozwój w kategoriach: mechatronika, inżynieria wytwarzania, konstrukcja, eksploatacja urządzeń technicznych, a także udział studentów w projektach badawczych z zakresu materiałów funkcjonalnych do stosowania w obiektach morskich lądowych i pływających.

Efektem działań koła jest realizacja projektu inżynierskiego, jakim jest wynikający ze studenckich pasji, zainteresowań i emocji samochód promocyjny.

Obecnie kołem kierują dwaj studenci AM: Mateusz Maciągowski i Michał Aleksandrowicz przy współpracy ze studentami Akademii Sztuki w Szczecinie i Uniwersytetu Szczecińskiego.

Członków Koła łączy pasja do samochodów, projektowania oraz konstrukcji inżynierskich. Dlatego w październik ubiegłego roku powstał kompletny projekt samochodu wraz z wizualizacjami graficznymi i komputerowymi, a od maja 2012 roku studenci pracują nad konstrukcją bolidu."