Opiekun naukowy: dr inż., Leszek Chybowski (IESO)
Konsultant merytoryczny: mgr Dorota Idziaszczyk (CTTM)
Kontakt:
Wydział Mechaniczny, Instytut Eksploatacji Siłowni Okrętowych, pok. 255; tel: (91) 48 09 412; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
oraz Centrum Transferu Technologii Morskich, pok. 24; tel. (91) 48 09 818; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona wwwordoexchao.am.szczecin.pl

Opis działalności:
Celem Studenckiego Naukowego Koła „Ordo ex Chao” jest pogłębianie wiedzy, rozwijanie zainteresowań i umiejętności członków w zakresie kreatywnego rozwiązywania problemów technicznych i organizacyjnych w odniesieniu do szeroko pojętej eksploatacji układów
Człowiek-Technika-Środowisko.

Koło ma w założeniu realizować cele cząstkowe takie jak:

• rozwijanie twórczego myślenia;
  • uczenie pracy zespołowej (team building, negocjacje, management, execution);
  • uczenie praktycznego wykorzystania metod inwentycznych (Design Thinking, Metoda Gordona, Philips 6/6, Metoda „burzy mózgów”,
    5 Whys, Metoda analogii i wiele innych);
  • rozwiązywanie problemów z rożnych dziedzin;
  • stosowanie prototypowania, testowania oraz osiągnięć nauk kognitywnych;
  • współpraca z biznesem;
  • wykorzystywanie wiedzy technicznej do realizacji projektów;
  • pogłębianie kompetencji lingwistycznych w zakresie języka angielskiego.

Zapraszamy studentów, którzy nie lubią być bierni, znajdą czas na dodatkowe obowiązki, są otwarci i mają głowę pełną pomysłów, chcą zdobyć nowe umiejętności (m.in. praca w zespole, praca projektowa, prezentacja, argumentowanie) oraz chcą popracować kreatywnie.