W dniu 27.04.2018r. pracownicy i studenci Akademii Morskiej w Szczecinie wzięli udział w turnieju strzeleckim o puchar Dziekan SSW Collegium Balticum.

Regulamin przewidywał rywalizację trzech drużyn- jedną składającą się z pracowników uczelni i dwie studenckie - w klasie broni krótkiej samopowtarzalnej Glock 17, do tarczy sportowej TS-2, z odległości 25m, w postawie stojącej.

Nasza kadra, w składzie:

• Andrzej KRYSIAK
  • Marek MATKOWSKI
  • Michał ŚLAŹ

uzyskała 183 punkty, plasując się na trzecim miejscu spośród wszystkich szczecińskich uczelni wyższych.
Dodatkowo indywidualne drugie miejsce zajął Andrzej Krysiak.

Po zaciętej rywalizacji w grupie studentów, zespoły AM, w składzie:

• Paweł MARCINKIEWICZ
  • Artur BAJKO
  • Filip PAWŁOWSKI

• Przemysław GROCHOCKI
  • Robert MEINERT
  • Paweł KALSKI

zostały sklasyfikowane, odpowiednio na drugim (177pkt.) i trzecim miejscu (165pkt.).

Indywidualnie pierwsze miejsce i najlepszy wynik spośród wszystkich uczestników turnieju uzyskał nasz student Paweł MARCINKIEWICZ (85/100 pkt.).

Warto podkreślić, iż wszyscy studenci są uczestnikami Legii Akademickiej - pilotażowy projekt ochotniczego szkolenia studentów koordynuje z ramienia Akademii Morskiej w Szczecinie dr inż. Andrzej Bąk, prof. AM, prorektor ds. morskich.

Wielkie gratulacje dla zwycięzców !!!