W Poznaniu w dniu 1 kwietnia odbyły sie Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim

W zawodach wystartowało 574 zawodników z 50 uczelni.

Ogromny , indywidualny sukces odniósł Jan Kucera, który zdobył srebrny medal w kategorii open mężczyzn, ustanawiając oficjalny rekord Akademii Morskiej 2:50,2 na dystansie 1000m. Przegrał on jedynie z Michałem Szpakowskim z WSG Bydgoszcz, który zajął 5 miejsce w ósemce wioślarskiej na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Z medalami powróciły również nasze obydwa zespoły, kobiecy i męski. Kobiety wywalczyły brązowy medal w klasyfikacji drużynowej w pionie uczelni społeczno - przyrodniczych, a mężczyźni w tej samej klasyfikacji stanęli na drugim stopniu podium.

Indywidualnie w pionie uczelni Jan Kuczera zdobył medal złoty, a Krzysztof Dziubek brązowy w wadze lekkiej.

Sukcesu pań oczekiwaliśmy od wielu lat, tym bardziej się cieszymy.

Z ogromnymi nadziejami i determinacją do dalszej pracy zamieniamy teraz maszyny na wiosła i ruszamy przygotowani fizycznie w cykl zawodów wioślarskich.

Trener Wojciech Jaśkiewicz.