W dniu 5 grudnia na pływalni Akademii Morskiej odbyły się zawody pływackie o mistrzostwo naszej Uczelni. Udział wzięło ponad 80 studentów, którzy rywalizowali w kategorii kobiet i mężczyzn na dystansie 50 m w stylu grzbietowym, klasycznym i dowolnym.
Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi ofertami zagranicznych staży, szkoleń i wydarzeń – KADRA 9/2017, które kierujemy do kadry akademickiej.
Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, iż kwartalnik Zeszyty Naukowe Akademii Morskiej w Szczecinie został zaindeksowany w bazie Web of ScienceTM  Core Collection Emerging Sources Citation Index Backfile (ESCI Backfile) stanowiącej archiwum bazy ESCI , do której Zeszyty Naukowe Akademii Morskiej w Szczecinie zostały włączone w ubiegłym roku.
Do 11.12.2017 zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów do zgłaszania się  na wyjazdy na praktyki lądowe realizowane w ramach programu ERASMUS+ w roku akademickim 2017/2018 (styczeń - październik 2018).

W dniach 9-11 października na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbyła się III Konferencja Naukowo-Techniczna pt. "Nowe kierunki badań w ochronie i kształtowaniu środowiska oraz w geodezji i gospodarce przestrzennej".

Zapraszamy serdecznie wszystkich studentów Akademii Morskiej do wzięcia udziału w Mikołajkowym Quizie Językowym : 4 -8.12.2017. Tematem tegorocznej edycji jest "Cutty Sark – the world’s most famous tea clipper"

Za nami jedenasta edycja unikalnego wydarzenia - od ponad 10 lat organizowanego przez studentów Akademii Morskiej w Szczecinie. XI Sympozjum Transportowo-Logistycznego "SeaPoint" odbyło się 23-24 listopada.

Trwa nabór w kolejnych konkursach programu Horyzont 2020 w obszarze transport. Są to konkursy dwuetapowe, gdzie termin składania wniosków (uproszczonych na pierwszym etapie) upływa 31 stycznia 2018 (drugi etap – 19 września 2018 r).

Prezentujemy kolejny numer najświeższych informacji dla branży morskiej z zakresu konkursów na projekty i programów finansowania, szkoleń i konferencji, komercjalizacji i zmian zachodzących w sektorze nauki, a także podsumowujący wydarzenia w naszej uczelni.

W dniu 22.11.2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się pokaz dronów oraz skanera laserowego zorganizowany z okazji Dnia Techniki.

Rok przed właściwymi obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i pół roku przed rozpoczęciem rejsu odbędzie się konkurs Rejs Niepodległości, który będzie dla młodych ludzi szansą do zaprezentowania się w roli Młodych Ambasadorów.
MISTRZOSTWA AKADEMII MORSKIEJ W WIOSLARSTWIE HALOWYM 23 listopada w sali sportowej na Wałach Chrobrego odbyły się tradycyjnie już rozgrywane mistrzostwa naszej Uczelni w ergometrze wioślarskim. Zawody rozpoczęły od uroczystego otwarcia przez Panią Prorektor d.s. nauczania dr inż. Agnieszkę Deję, która od tygodnia piastuje funkcję Prezesa Klubu Uczelnianego AZS Akademii Morskiej w Szczecinie.
Jest nam miło zakomunikować, iż zgodnie z oficjalną informacją Zespołu Ewaluacji Czasopism Naukowych Index Copernicus International z dn. 17 listopada 2017, Zeszyty Naukowe Akademii Morskiej w Szczecinie uzyskały ocenę jakości wydawniczej wyrażonej wskaźnikiem ICV 2016 równą 90,35.
Problemy władz regionów dotkniętych kataklizmem, najtrudniejsze momenty akcji powodziowej, a także wnioski, jakie wyciągnięto z tragicznych wydarzeń i ich wpływ na dzisiejsze funkcjonowanie miast nadodrzańskich – spotkanie w Zakrzowie stało się okazją do poruszenia wielu ważnych tematów.