Tegoroczna, trzecia edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Myślenia Projektowego dotyczy budowania zaufania społecznego. W dniach 8-14 maja w kilkunastu największych miastach w Polsce, m.in. w Szczecinie, środowiska biznesu, nauki i sektora społecznego będą współpracować na rzecz rozwiązywania codziennych problemów Polaków związanych z zaufaniem.
Prezentujemy kolejny numer najświeższych informacji dla branży morskiej z zakresu konkursów na projekty i programów finansowania, szkoleń i konferencji, komercjalizacji i zmian zachodzących w sektorze nauki, a także podsumowujący wydarzenia w naszej uczelni.
Maritime English Center z przyjemnością informuje, że w dniach 6 i 7 kwietnia odbyło się w naszym ośrodku szkolenie Marlins. Pięcioro nauczycieli Studium Nauki Języków Obcych zdobyło uprawnienia egzaminatorów części ustnej egzaminu ( TOSE) na certyfikat językowy Marlins.

Zapraszamy do odwiedzenia stoisk Akademii Morskiej w Szczecinie na targach edukacyjnych i zapoznania się z naszą ofertą.
Dział ds. Obcokrajowców i Wymiany Międzynarodowej ma przyjemność zaprezentować kwietniowy numer „Z nami w Świat…”, czyli aktualne międzynarodowe oferty nauki i pracy dla studentów Akademii Morskiej w Szczecinie.

Konkurs fotograficzny „Historia napisana zdjęciem”
Na zdjęcia czekamy do 20.04.2017 r.

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi ofertami zagranicznych staży, szkoleń i wydarzeń – KADRA 4/2017, które kierujemy do kadry akademickiej.
Młodzież z ZS Nr 8 odwiedza regularnie mury Akademii Morskiej w Szczecinie. 6 kwietnia brali udział w zajęciach w Laboratorium Towaroznawstwa Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu.
Złoty dyplom, pierwsze miejsce w kategorii chórów mieszanych oraz pełne zachwytu opinie jury – oto laury, które przywiózł ze sobą Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch z międzynarodowego konkursu chóralnego w Petersburgu.
Koło Naukowe Marketingu i PR „The Butterfly Effcet” Akademii Morskiej w Szczecinie startuje z kolejną akcją. W przedsięwzięciu „Nakarm zwierzaka” chcą zgromadzić jak najwięcej karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt.
Z przyjemnością informujemy, iż do oferty Studium Doskonalenia Kadr Oficerskich Akademii Morskiej w Szczecinie zostanie niebawem wprowadzone nowe szkolenie - w zakresie manewrowania dużymi statkami i statkami o nietypowych charakterystykach manewrowych.
W Poznaniu w dniu 1 kwietnia odbyły sie Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim