W październiku ubiegłego roku poinformowaliśmy Państwa, iż kwartalnik Zeszyty Naukowe Akademii Morskiej w Szczecinie został włączony do Emerging Sources Citation Index (ESCI).

Decyzją dziekanów Wydziałów Nawigacyjnego, Mechanicznego oraz Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu, ogłaszamy drugi nabór na studia stacjonarne.
Akademia Morska w Szczecinie zaprasza zainteresowanych maturzystów na kurs z matematyki, przygotowujący do poprawkowego egzaminu maturalnego.
Prezentujemy kolejny numer najświeższych informacji dla branży morskiej z zakresu konkursów na projekty i programów finansowania, szkoleń i konferencji, komercjalizacji i zmian zachodzących w sektorze nauki, a także podsumowujący wydarzenia w naszej uczelni.
Wielkie żeglarskie święto – finał regat The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie, był jednocześnie okazją dla Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie do zaangażowania się w trzy wielkie artystyczne wydarzenia. To wielki sukces zespołu pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.
Tall Shipy 2017 w Szczecinie były świetną okazją do spotkań na pokładach statków – załogi Kruzenshterna oraz Miru odwiedziły pokład Nawigatora XXI, a nasi studenci i załoga statku złożyli rewizyty na pokładach żaglowców. Na tym jednak nie koniec gościnnych spotkań. Załogi żaglowców, biorących udział w regatach The Tall Ships Races 2017 odwiedziły również progi Akademii Morskiej przy Wałach Chrobrego.
Gościnne progi Szczecina odwiedziły w miniony weekend największe i mniejsze żaglowce z całego świata. Statek Akademii Morskiej w Szczecinie, Nawigator XXI, w tym czasie ustąpił swojego miejsca odwiedzającym nas jednostkom, sam zaś ulokował się na Nabrzeżu Bułgarskim tuż za Kruzenshternem.
Wały Chrobrego to samo centrum tolszipowych wydarzeń – w tych dniach w Akademii Morskiej mieścić się będą biura organizatorów przedsięwzięcia, przedstawicieli Sail Training International oraz szczecińskiego Centrum Żeglarskiego. W budynku przy Wałach Chrobrego znajdzie się także centrum Oficerów Łącznikowych, których praca podczas Finału jest kluczowa dla komfortu załóg biorących udział w tym wielkim żeglarskim święcie.
Andrea Bocelli – popularny włoski tenor, od lat uznawany za jednego z najpopularniejszych artystów w historii muzyki wystąpi z koncertem w Szczecinie. Będzie główną gwiazdą imprez towarzyszących finałowi The Tall Ships Races 2017. Koncert odbędzie się 5 sierpnia na dużej scenie u podnóża Wałów Chrobrego. To będzie niezwykłe wydarzenie.
Zakończyły się Auto Bruno Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie Micro rozegrane w Szczecinie na jeziorze Dąbie z bazą w Centrum Żeglarskim.
W dniach 12 – 13.07.2017 r. w ramach projektu South Coast Baltic na terenie wybranych portów jachtowych w Niemczech, Polsce, Dani i na Litwie przeprowadzone zostały badania ankietowe żeglarzy.