Z przyjemnością informujemy, że projekt MELES (http://meles-project.eu/), jako jedyny z kategorii Szkolnictwa Wyższego, został zaproszony na obchody 30-lecia ERASMUSA, które zostały zainaugurowane 11 stycznia na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Uprzejmie informujemy, iż w wyniku postępowania przetargowego na operatora biznesowego „Centrum Badania Paliw, Cieczy Roboczych i Ochrony Środowiska” (wybudowanego dzięki środkom EFRR w ramach RPO WZ na lata 2007-2013), nasze Centrum po raz kolejny zostało wybrane na w/wym operatora. Decyzja ta oznacza, że w kolejnych latach nadal będziemy prowadzili prace polegające na komercyjnym wykorzystaniu aparatury naukowej, w celu umożliwienia realizacji prac badawczych na zlecenie przedsiębiorstw.

Dyrektor Instytutu Technologii Morskich, dr hab. inż. Janusz Uriasz, prof. AM w ramach Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk (PAN), którego jest członkiem w kadencji na lata 2016-2020 został wybrany przewodniczącym Komisji ds. Kształcenia Komitetu Geodezji.

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją dr Sylwii Fabiańczyk Makuch przedstawia nowy teledysk - tym razem do utworu "Ave maris stella" ("Witaj gwiazdo morza") Pawła Łukaszewskiego. Nowy wideoklip został nagrany w zimowej, szczecińskiej scenerii i łączy trzy istotne elementy – muzykę, morską tradycję oraz piękno naszego miasta.
Prezentujemy kolejny numer najświeższych informacji dla branży morskiej z zakresu konkursów na projekty i programów finansowania, szkoleń i konferencji, komercjalizacji i zmian zachodzących w sektorze nauki, a także podsumowujący wydarzenia w naszej uczelni.

Projekt "Go LNG - Value chain for clean shipping, green ports and Blue growth in Baltic Sea Region" jest współfinansowany przez INTERREG Baltic Sea Region Programme 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

14 stycznia minęły 24 lata od największej katastrofy morskiej w powojennej historii polskiej floty handlowej – zatonięcia promu „Jan Heweliusz”. 13 stycznia na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie uczczono pamięć ofiar katastrofy.
Dział ds. Obcokrajowców i Wymiany Międzynarodowej ma przyjemność zaprezentować styczniowy numer „Z nami w Świat…”, czyli aktualne międzynarodowe oferty nauki i pracy dla studentów Akademii Morskiej w Szczecinie.

Poniżej znajdują się listy rankingowe studentów I stopnia studiów inżynierskich.
Osoby zaproszone do drugiego etapu otrzymają mailem informacje o terminie rozmowy rekrutacyjnej.

Informujemy, że w dniu 11 stycznia 2017 Studium Doskonalenia Kadr Oficerskich uzyskało akredytację The Nautical Institute na szkolenie "DP Revalidation Course".
Przedstawiciele Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie postanowili uczcić ćwierćwiecze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją dr Sylwii Fabiańczyk-Makuch serdecznie zaprasza na koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (15 stycznia) o godz. 17:00 w bazylice św. Jana Chrzciciela.
Z okazji 25. Jubileuszowego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otwieramy pokład Nawigatora XXI dla zwiedzających.
Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi ofertami zagranicznych staży, szkoleń i wydarzeń – KADRA 1/2017, które kierujemy do kadry akademickiej.