16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. To właśnie  z tej okazji Fundacja WOŚP co roku w połowie października organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.
Uwaga, studenci - wszystkie aktualne informacje na temat przyznawania stypendiów w roku akademickim 2017/18 znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Stypendia informacje ogólne i druki:
Student Akademii Morskiej w Szczecinie pochodzący z Białorusi – Artur Janiyeu, studiujący obecnie na I roku Nawigacji brał udział w Międzynarodowym Pucharze Polski w Judo w Warszawie w dniu 30.09.2017r. Zajął III miejsce.
ENEA Operator sp. z o.o. oraz Akademia Morska w Szczecinie podjęły decyzję o współpracy w ramach przedsięwzięć innowacyjnych i badawczo-rozwojowych. Partnerstwo biznesowo-naukowe zostało przypieczętowane listem intencyjnym, który 9 października w Akademii Morskiej w Szczecinie podpisali
Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi ofertami zagranicznych staży, szkoleń i wydarzeń – KADRA 7/2017, które kierujemy do kadry akademickiej.
Prezentujemy kolejny numer najświeższych informacji dla branży morskiej z zakresu konkursów na projekty i programów finansowania, szkoleń i konferencji, komercjalizacji i zmian zachodzących w sektorze nauki, a także podsumowujący wydarzenia w naszej uczelni.
STUDENTKI I STUDENCI WSZYSTKICH WYDZIAŁÓW Ogłasza się wszem i wobec, żakom płci każdej wszystkich wydziałów, o naborze do kompanii honorowej, pododdziału promującego i reprezentującego Akademię Morską w Szczecinie.
Preferowany wzrost od 175 cm do 185 cm. Nabór będzie odbywał się od 02.10.2017 r. do 30.11.2017 r. poprzez osobiste zgłoszenia w Obiekcie Dydaktycznym przy ul. Żołnierskiej 46 (budynek Wydziału Nawigacyjnego – Geodezja) lub telefonicznie.
Szkolenie pt.: Bazy własności przemysłowej – jak szukać? odbędzie się 18 października br. w godzinach 9:45-11:15 w sali komputerowej 265. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ze względu na charakter szkolenia, liczba miejsc ograniczona.
Tradycyjnie rok akademicki rozpoczął się oficjalnymi uroczystościami – sobotnią immatrykulacją studentów u stóp Wałów Chrobrego oraz kameralnym apelem pamięci pod pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza” na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.
Pierwsze spotkanie - STER NA KARIERĘ #1 - odbędzie się 4 października, 11:30-13:00, w Auli Łaskiego, w budynku głównym Akademii Morskiej przy Wałach Chrobrego.

Rozpoczynamy nowy rok akademicki – w tym roku podniosłą atmosferę nowego początku dodatkowo uświetnia jubileusz 70-lecia naszej uczelni. Mając za sobą lata doświadczeń, a przed sobą – kolejne lata wyzwań, postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom naszych studentów: zarówno tych, którzy właśnie wstąpili w szeregi braci studenckiej, jak i tych, którzy swoją przygodę kontynuują już na wyższych latach. Stąd pomysł cyklu spotkań – STER NA KARIERĘ.
Zachodniopomorski Festiwal Nauki zainicjowany przez Szczecińskie Towarzystwo Naukowe jest wydarzeniem adresowanym do młodzieży szkolnej i akademickiej oraz dorosłych mieszkańców regionu, w tym słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
24 października, Szczecinek, dla naukowców i przedsiębiorców. Spotkanie biznesowe pomiędzy zachodniopomorskimi naukowcami oraz przedsiębiorcami. Celem spotkania jest nawiązanie współpracy w zakresie badań i rozwoju oraz pozyskania funduszy na projekty innowacyjne. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o kontakt z CTTM.